Šest nejlepších HR projektů pro podzimní finále

25června 2018
ŠKODA AUTO Backend Stories - Nábor do IT Součástí každého ročníku ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku je také Cena personalistů za nejlepší HR projekt. Letos soutěžilo 22 personálních projektů zaměstnavatelů z celé ČR a do finále postoupilo 6 nejlepších, které obdržely od více než 250 účastníků regionálních kol z řad personalistů nejnižší průměrné známky a tedy nejlepší hodnocení. Finalisté byli představení na slavnostním vyhlášení Zaměstnavatele roku 11. 6. a čeká je listopadové finále na VII. Výročním HR SUMMITU Klubu zaměstnavatelů.
PŘEDSTAVENÍ 6 FINÁLOVÝCH HR PROJEKTŮ
Adaptační program „Vítejte na palubě“
WITTE Nejdek
„Společnost WITTE spustila v březnu roku 2017 úvodní adaptační program pro nové zaměstnance. Noví kolegové absolvují ihned po svém nástupu šestidenní sérii školení a exkurzí, které jim pomohou pozvolna a příjemně se začlenit do firmy, poznat její procesy i kulturu. Během adaptačního tréninku se nováčkům věnuje řada expertů a manažerů, kteří je postupně seznamují s celou firmou. Adaptační trénink zakončuje dvoudenní praxe ve výrobě, která je cennou zkušeností i pro všechny zaměstnance, kteří ve výrobě posléze působit nebudou. Úvodní jednotný adaptační program zajišťuje, že všichni noví zaměstnanci dostanou hned v prvních dnech nového zaměstnání veškeré informace, které potřebují pro svůj úspěšný start ve společnosti. Dalším benefitem adaptačního programu je budoucí užší spolupráce mezi kolegy, napříč celou firmou, díky šesti dnům stráveným spolu.“
witte-adaptace_small
Backend Stories – nábor IT
ŠKODA AUTO a.s.
Vzhledem k přetlaku nabídek volných pozic v IT na dnešním trhu práce se ve ŠKODA AUTO rozhodli pro originální náborovou komunikaci využívající zábavnou interaktivní formu čerpající z tématiky science fiction, která je mladým IT profesionálům blízká. Vznikla on-line povídková sci-fi edice Backend Stories, kdy renomovaní čeští sci-fi autoři díky napínavým příběhům odhalují pestré možnosti IT ve ŠKODA AUTO.  Doposud byly v rámci edice vydány dva příběhy – „100 MILIARD NEURONŮ“ (P. Stančík) a „21 ÚDERŮ“ (F. Kotleta). Jednotlivé kapitoly povídek vždy před knižním vydáním vychází interaktivní formou na stránkách www.backendstories.cz, kde se návštěvníci mohou zapojit do gamifikací, více se dozvědět o nejzajímavějších projektech, technologiích či volných pozicích nebo si objednat tištěnou verzi knihy zdarma až domů.
sko702-technet-clanek-100miliardneuronu-02en_small
Digital Ninjas
Vodafone Czech Republic 
Unikátní projekt Vodafonu spojují interní experti na mobilní aplikace a digitální nástroje a jejich nadšení pomáhat i ostatním kolegům. Digital Ninjas jsou z různých oddělení firmy, nezáleží na jejich pozici nebo vzdělání, ale na jejich nadšení pro digitální  novinky. Digital Ninjas pomáhají kolegům s instalacemi a fungování aplikací a systémů, spoluorganizují digitální den ve Vodafonu a různá školení a podobné akce. V rámci unikátní tzv. Digitální akademie, patřící do systému vzdělávání ve Vodafonu, pořádají praktické workshopy. Spolupracují také na školení pro nováčky, kteří jsou díky tomu okamžitě vtaženi do digitálního světa. Zároveň má každý nováček, který do Vodafonu nastoupí, k dispozici svého Digital Ninju, který ho snadno provede všemi digitálními nástroji firmy. Aby šli manažeři příkladem ostatním zaměstnancům a jako lídři digitální transformace byli v první linii, mají přiřazeného Digital Ninju pro individuální konzultace. Učí se například, jak se stát úspěšným ambasadorem na sociálních sítích.
vodafone-digininja_small
Chatbot “Ask Neo” – Nový virtuální kolega 
DHL Information Services (Europe)
S cílem nabídnout zaměstnancům větší flexibilitu představila společnost v březnu 2018 chatbota jménem AskNeo. Po necelém roce vývoje funguje AskNeo jako virtuální HR asistent, který dokáže zaměstnancům odpovědět na jejich nejčastější dotazy z personální oblasti a zorientovat se ve firemních HR informacích. Neo je všem zaměstancům společnosti k dispozici 24/7 a zaručuje okamžitou odpověd, čímž výrazně šetří nejenom čas zaměstnanců, ale současně umožňuje personalistům věnovat ušetřený čas činnostem s větší přidanou hodnotou. Přes relativně krátké fungování je již v současné době oblíbeným kolegou a platným členem HR týmu. S plánovanými inovacemi a rozšířením do dalších zemí, kde společnost působí, bude jeho význam a prokazatelný podíl na zefektivnění komunikace se zaměstnanci dále narůstat.
3neo-dhl
Chráněné/profilové centrum – uplatnění pro zaměstnance se zdravotním/sociálním omezením
ŠKODA AUTO 
HR projekt Chráněné/profilové centrum vznikl v roce 2001 z důvodu potřeby řešit situaci skupin zaměstnanců, kteří ze zdravotních nebo sociálních důvodů nemohou vykonávat svojí dosavadní práci. Postupně se centrum rozrůstalo a v dnešní době zaměstnává přes 350 zaměstnanců, a to ve všech závodech České republiky. Naším cílem je dlouhodobá podpora těchto zaměstnanců a vytvoření prostředí, kde se jim jí dostane ve smyslu poskytnutí příležitosti k jejich efektivnímu udržení či opětovné reintegraci do pracovního života. Tímto projektem v úzké spolupráci s odbory významným způsobem podporujeme sociální politiku ŠKODA AUTO a to i nad rámec zákonných povinností.
skoda-chranene-centrum_small
Zaměstnanecká Help linka
AGC Automotive 
Za vznikem projektu stál rostoucí trend v počtu zaměstnanců, kteří se vinou životní situace, nevýhodné půjčky, či investičního rozhodnutí, dostali do tíživé situace. S tou si mnohdy neumí poradit sami. Nejčastěji šlo o exekuce. Problém má z pohledu zaměstnavatele jeden velmi nepříjemný rozměr a to je motivace a stabilizace. Proč se snažit o lépe „ohodnocenou pozici“, nebo „výkonnostní prémie“, když „skončí“ u exekutora? Vznikla vlastní platforma s Help linkou, která zdarma a anonymně zaměstnancům a jejich rodinným příslušníkům poskytuje odbornou pomoc formou konzultací. Spolehlivého partnera a garanta poskytujícího profesionální poradentství našli tvůrci projektu v Sociální agentuře o.p.s. Za dobu existence Help linky bylo poskytnuto více než 420 konzultací a počty zaměstnanců s exekucemi poklesly o 3%. Počty nejsou úplně rozhodující, protože nelze říct, že pomoc našlo 50 nebo 100 zaměstnanců. Mnohdy jde o celé rodiny a efekt se násobí. Další výhodou je variabilita, kdy byla Help linka rozšířena o další oblasti: „sociálně právní poradenství“, „antistresovou pomoc“, vznikly webové stránky. Ty mohou zaměstnanci využít i jako chatovou platformu s profesionály na danou oblast či si přečíst zkušenosti jiných lidí s obdobnými problémy.
agc-help-linka_small
PARTNER CENY PERSONALISTŮ ZA NEJLEPŠÍ HR PROJEKT
Partnerem soutěže o nejlepší HR projekt je společnost PC HELP, a.s., tvůrce a dodavatel moderního HR software plusPortal systému, který díky webovému rozhraní, sdílení dat a aktivnímu zapojení vedoucích i řadových zaměstnanců, dává nový rozměr firemním personálním procesům. Dopřejte i Vy Vašim HR procesům potřebnou podporu a zvyšte jejich kredit .
logo-plus-portal

Patroni krajů

Praha a ČR

Plzeňský

Jihomoravský

Ústecký

Pardubický

novemcar-logo red-hat


AGC Automotive Czech a.s.

logo-o2-nove logo-penta doosan-logo logo-mng-nove


AGC Flat Glass Czech a.s. 

logo-foxconn
logo-vodafone logo-shape logo-agrotec

sbd-logo

logo-ks-kolbenschmidt

logo-kiekert
SAP pivovary-logo-new

logo-brush

zebra-logo-k-1-nahled

Vysočina

Jihočeský

logo-skupina-cez logo-ceska-posta sony-logo-cmyk-300dpi-nahled logo-ife
unipetrol-logo logo-moneta-money-bank logo-ega

Moravskoslezský

Olomoucký

logo-rs

logo-mc-donalds logo-kkcg

Liberecký

arcelor logo-metso

motor-jikov-final-nahled

logo-plzensky-prazdroj logo-veolia